Az Eklektricben és a Random Szerdában is trombitáló Barabás Lőrinccel beszélgettünk a 25-ei eclecticAcoustic koncertről, a Trickről, dalszerzésről és folyamatszerűségről, az ismétlés hermeneutikájáról, illetve még a Boleróról is. Szó került még Londonról, Hobóról és a NOX-ról, de ez maradjon a mi titkunk.
Sunday, 28 February 2010
Sunday, 21 February 2010
metál akusztikusan meg grüdzsüvel
Turbo: 'Heavyweight Promises' (album version)
Turbo: 'Heavyweight Promises' (mr2 Akúsztik version)
Thursday, 11 February 2010
új nyitány
Ma újraindult hazánk egyetlen (minden bizonnyal) obszcén zenei portálja, a ClusterOne. Hogy miért ilyen soká, és hogy miért a freeblog, arról Lam ír itt. Elsőként a tavaly novemberi Woven Hand & Muzsikás koncertbeszámoló került ki, olvassátok! És lesz még bőven cikk: Tankcsapda (Minden jót), Harcsa Vera (mr2 Akúsztik), hip-hop (MC Lars: The Graduate), Katie Melua (Live at the O2 Arena), Norah Jones (The Fall) és Barabás Lőrinc-interjú. Szóval érdemes lesz még kattintani.
Wednesday, 3 February 2010
A változás lenyomata (Ákos 40+, CD)
Mindig is jobban szerettem Ákos koncertfelvételeit, mert a stúdióalbumokhoz képest „élőbbek”, teltebbek, dúsabban hangszereltek voltak, sőt, még néhány új, fokozó ének- és hangszerszólammal is gazdagodtak. A sorlemezeket Ákos főleg egymaga alkotja, rengeteg szerepe van a szintetizátoroknak és dobprogramoknak – legalábbis ez az Új törvényig így is volt: itt jelent meg először az élő dob (a Karcolatokat leszámítva) és a kissé elevenebb, rockos hangzás. Aztán jöttek sorra a turnék és a kapcsolódó kiadványok: először egy jubileumi, akusztikus 2003-ban (Andante, Andante Extra), majd 2004-2005-ben egy rock-centrikus, keménykedős (Utolsó hangos dal és a már-már antipopuláris programmal nyomuló Utolsó hangos dal Ráadás). A sok koncertezés – főleg az akusztikus gitározós Andante-turné – lenyomatot hagyott a 2006-os Még közelebb c. sorlemezen, ami új kezdetet jelent dúsabb hangszerelésével és néhány egyedi irányával (a férfikar, az ’Egyetlen hívó szó elég’ intim-elégikus hangulata és az ’1956’-ban a zongora és elektronika keveréke). Ezen album anyagával adták a legmonumentálisabb koncertsorozatot vonósokkal, zongoristával és férfikarral. 2008-ban a negyvenes születésnaphoz ünnepi idea is született: színházi jellegű, zongoraközpontú kamara-előadások.
A korábbiakhoz képest a hangszerelések lazábbak és változatosabbak, kitágultak a zenésztársak – főleg Czomba Imre zongorista és Kékkői Zalán gitáros – lehetőségei, mivel több szóló van, az összeolvasztott számok váltásai izgalmasak, és a taktjel elhagyása következtében az összhatás emberközelibb. Kifogásom mégis összességében van. Ákos, nem tudom, miért, de nem maradt meg az eredeti és nekem rendkívül szimpatikus intenciónál (zongora, bőgő, seprűs dobolás), és néhol túlhangszerelt és hangos lett a produkció.
Subscribe to:
Posts (Atom)